Specjalistka
Obsługi Klienta

Customer Service Representative

pin_drop

Tryb
100% zdalnie

work

Doświadczenie
Junior / Staż

description

Rozliczenie
Useme / Dzieło

schedule

Godziny w miesiącu
20-30
Dostosuj treść ogłoszenia:
Mężczyzna Kobieta
Opis

Cześć, tu Sebastian! Jestem projektantem graficznym. Szukam osoby, która odciąży mnie w procesie pozyskiwania Klientów. W skrócie: teraz brak mi czasu. Tu zjawiasz się Ty, całya na biało: odpowiadasz za szukanie Klientów, a ja zajmuję się projektowaniem.

Masz głowę na karku, łatwość wypowiadania się i jesteś sumiennya? Dorób sobie i zdobądź cenne doświadczenie u boku młodego grafika-przedsiębiorcy, który z januszem ma tyle wspólnego, co ryba po grecku z Grecją.

Zalety
 • Elastyczny grafik: zaczynaj, o której chcesz
 • Rozwój umiejętności, które zostaną z Tobą na całe życie
 • W 100% zdalna i wygodna stała współpraca
 • Przyjemna i luźna atmosfera
 • Intuicyjny system prowizyjny
 1. Pozyskiwanie Klienta: selekcja ogłoszeń i odpowiadanie na ogłoszenia Klientów na giełdach zleceń. Zawsze odpowiadamy na potrzebę, którą Klient już wyraził, czyli nie dzwonimy, by komuś coś wcisnąć. To bardzo ułatwia sprawę, nie robisz tzw. cold callingu, który dla wielu jest po prostu stresujący. To nie infolinia czy call center 🙂.
 2. Utrzymywanie pozytywnej relacji z Klientem.
 3. Raportowanie czasu i wykonanych prób kontaktu z Klientami.
 4. Komunikatywność w ciągu dnia: nie masz być ciągle pod telefonem, ale jeśli musiałbym zadać Ci pytanie, fajnie jakbyś znalazła kilka minut na odpisanie/oddzwonienie.

Podczas pracy uzupełniasz tabelę w arkuszu online. Jak? Na początku pracy uzupełniasz dwie komórki — datę i link do Dysku Google. Potem, przy każdej ofercie uzupełniasz kilka komórek: nazwę Klienta, status, kategorię, źródło, opis i link do oferty. Wykonujesz także 2 zrzuty ekranu (oferty i Twojej odpowiedzi), które na koniec zbiorowo dodajesz na Dysk Google.

Bazą rozliczenia podstawy godzinowej jest liczba godzin w miesiącu. Uznanie każdej godziny popieramy minimum 3 kontaktami dobrej jakości z tabelki numer dwa. Jeśli założymy, że wyszło Ci na koniec miesiąca np. 25 godzin, w drugiej tabeli powinno być około minimum 75 kontaktów, które mogę zweryfikować.

Nie liczymy kontaktów co do sztuki, a w przypadku sukcesu (czyli fajnych prowizji) prawie w ogóle, ale jest to jedyny wyznacznik Twojej pracy, który mogę sprawdzać: czy faktycznie miał miejsce i jakiej był jakości.

Twoja praca nie będzie polegać na tym, że odpowiadasz jako tako na pierwsze z góry kilkadziesiąt zapytań, bo realnie nadaje się kilka z każdych kilkudziesięciu. Jeśli uznam, że lecimy nie w jakość, a ilość, odrzucę kontakty niskiej jakości.

Pod koniec każdego miesiąca analizujemy zapytania pod kątem tego, co nie zadziałało tam, gdzie nie było sukcesu, i analizujemy sukces, by starać się go powtórzyć.

Jeśli masz za mało kontaktów, obliczamy wysokość Twojej podstawy godzinowej według wzoru ((2-b/a)*a). Przykładowo, dla a=25 godzin i b=35 kontaktów, będzie to ((2-35/25)*25) = 0,6*25 = 15. Czyli otrzymujesz 15 * 15 zł = 225 zł podstawy godzinowej.

Odpowiednią selekcję. Nie idziemy w masówkę, nie chodzi o to, by pisać do każdej osoby, która ogłasza się, że szuka grafika, lub do 40 pierwszych z góry.

Dokładnie poznasz moją ofertę, z której zrobimy szkolenie. Będziesz wiedzieć, czego szukać. Klienci szukają mnóstwa usług, ja nie zajmuję się wszystkim i nie zaprojektuję wszystkiego. Dlatego Twoim głównym zadaniem, oprócz wysłania zapytania czy maila, jest selekcja ogłoszeń.

W zależności od miejsca i sposobu kontaktu z Klientem zakładamy, że jeden kontakt to średnio 20-40 minut, dlatego przyjmujemy około dwa dobrej jakości kontakty na godzinę.

Główne wyzwanie to ocena, czy dany kontakt w ogóle podejmować.

 • ukończone 18 lat
 • terminowość, uczciwość, otwartość
 • komunikatywność w ciągu dnia
 • umiejętność planowania czasu i samoorganizacji
 • olej w głowie
 • Status ucznia/studenta
 • Chęć rozpoczęcia kariery w branży kreatywnej (jako grafik, web designer, copywriter czy social media manager)
 • Lubisz Władcę Pierścieni
Musisz mieć:
 • komputer z dostępem do Internetu, przeglądarki i maila
 • telefon
 • mikrofon (laptopowy/z telefonu wystarczy)
 • konto Google

Ode mnie otrzymasz:
 • szkolenie i niezbędne materiały
 • jeśli potrzebujesz, wypełnię Ci praktyki na studia
Wynagrodzenie
Twoje wynagrodzenie tworzą:
 • Podstawa godzinowa 15 zł/h
 • 10% prowizji od każdej umowy, której podpisanie było wynikiem Twojego kontaktu z Klientem

Prowizja jest bez górnych widełek — jak dzięki Tobie podpiszę umowę na milion, dostajesz 10% z miliona (fajnie by było, co nie? 😀).

Otrzymujesz podstawę godzinową, podpartą udokumentowaną liczbą prób pozyskania Klienta. W przypadku sukcesu i podpisania przeze mnie umowy z Klientem otrzymujesz 10% prowizji od pełnej kwoty umowy.

Na koniec miesiąca sumujemy podstawę godzinową oraz prowizje, i jest to Twoje wynagrodzenie.

Jeśli prowizja jest niewielka i po dodaniu jej do podstawy godzinowej, w przeliczeniu na godzinę wychodzi mniej niż 22,80 zł/h (minimalna krajowa), dostajesz wyrównanie, by wyszło minimum tyle.

Jeśli przepracujesz 30h, podstawa wyniesie 450 zł (30*15 zł). Załóżmy, że w tym czasie skontaktujesz się średnio z 60 Klientami. Jeśli pozyskasz:

 • 4 Klientów i prowizja wyniesie 850 zł, po dodaniu 450 zł podstawy masz 1200 zł za 30h, stawka godzinowa 40 zł
 • 2 Klientów, prowizja 500 zł + podstawa 450 zł, masz 950 zł, stawka godzinowa: 31,66 zł
 • 1 Klienta, prowizja 300 zł + podstawa 450 zł, masz 750 zł, stawka godzinowa 25 zł
 • 1 Klienta, prowizja 200 zł + podstawa 450 zł, masz 650 zł, dostajesz 684 zł po wyrównaniu do 22,80 zł/h
 • 0 Klientów, prowizja zero, podstawa 450 zł, dostajesz 684 zł po wyrównaniu

Raczej trudno sobie wyobrazić, by przez 30 godzin nie udało Ci się pozyskać żadnego Klienta. Finalne wynagrodzenie może być zatem bardzo atrakcyjne w przeliczeniu na godzinę, ale zależy od Twojego sukcesu.

Początkującya projektantka, osoba szukająca pierwszego kontaktu z kreatywną branżą. Studiujesz i pracujesz dorywczo w sklepie na pół etatu, a dodatkowe wynagrodzenie byłoby fajnym bonusem, bo masz jeszcze wolne te kilka godzin w tygodniu? A może potrzebujesz praktyk na studia?

Byłem w identycznej sytuacji i zaczynałem jako student od małego stażu, który był dodatkiem do pracy w sklepie. Szukam siebie sprzed kilku lat, by umożliwić kolejnej osobie fajny start w branży.

Możesz też zawodowo interesować się kompletnie czymś innym, ale Twoja chęć do pracowania w branży kreatywnej będzie plusem, wtedy możesz z czasem dodatkowo przejść do projektowania.

Masz realny wpływ na swoją pracę! Przejdziesz szkolenie i dostaniesz niezbędne wsparcie merytoryczne na każdym kroku. Będziesz miała specjalne miejsce na zgłaszanie uwag, które będziemy wspólnie analizować pod koniec miesiąca. Zgłaszania ma działać w wybitnie prosty sposób: gdy przyjdzie Ci do głowy myśl, że coś możemy robić lepiej, od razu ją zapisujesz, a potem do niej wracamy.

Jeśli myślisz o rozwoju jako projektantka, będę też w miarę możliwości czasowych do Twojej dyspozycji, by służyć radą i wsparciem na starcie kariery. Na starcie mojej kariery wielokrotnie przydałby mi się ktoś, kto mną pokieruje czy podpowie. Każdy popełnia błędy wynikające z braku doświadczenia. Robiłem je i ja, i wiele z nich wyeliminowałem. Chętnie nauczę Cię jakich błędów unikać, jak się działać z trudnym Klientem, czy jak myśleć jak projektantka.

Idzie Ci super? Tym lepiej i dla Ciebie, i dla mnie! Spory procent powodzenia to również szansa na lepszy rozwój. Będziesz wdrażanya dalej, poszerzymy Twoją listę obowiązków, a to więcej godzin i większe wynagrodzenie.

Jeśli nasza współpraca będzie układać się dobrze, po pół roku zwiększamy procent prowizji. System prowizyjny istnieje po to, by nagradzać za dobrą pracę, a w przypadku braku efektów oznacza minimum wynagrodzenia. Powoduje, że naturalnie opłaca Ci się pozyskiwać kontakty dobrej jakości.

Wypełnij formularz! 👇🏻

Odpowiadam na każdą aplikację.


  Administratorem danych osobowych jest parus design Sebastian Szumała, ul. Narcyzowa 8B/29, 81-653 Gdynia, NIP 5862381741 ("Administrator"). Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji procesu rekrutacji. Podanie danych w zakresie wynikającym z ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy jest obowiązkowe. W pozostałym zakresie podanie danych jest dobrowolne. Odmowa podania danych obowiązkowych może skutkować brakiem możliwości przeprowadzenia procesu rekrutacji. Administrator przetwarza dane obowiązkowe na podstawie ciążącego na nim obowiązku prawnego, zaś w zakresie danych dodatkowych podstawą przetwarzania jest zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia postępowania rekrutacyjnego i przez okres możliwości dochodzenia ewentualnych roszczeń, a w przypadku wyrażenia zgody na udział w przyszłych postępowaniach rekrutacyjnych - do czasu wycofania tej zgody. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może zostać wycofana w dowolnym momencie.

  © parusdesign.pl 2019-23 Wszelkie prawa zastrzeżone